O nas

Akademicki Ośrodek Jeździecki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie zlokalizowany jest na terenie osiedla Osów. Jest to bardzo korzystne położenie, ponieważ centrum Szczecina znajduje się około 4km. Regularnie kursuje tutaj autobus linii, 51 co skutkuje krótkim dojazdem z każdego miejsca w Szczecinie. Samo osiedle jak i miejsce, w którym ośrodek się znajduje, zapewnia ciszę i spokój, ponieważ dookoła znajdują się lasy, będące zielonymi płucami Szczecina. W niedalekiej odległości od nas jest również Lisia Góra(nazywana Szczecińską Gubałówką), oraz Jezioro Głębokie.

Sama lokalizacja ośrodka stanowi już znakomitą bazę wypadową dla całych rodzin w ciągu weekendu. Ośrodek zapewnia naukę jazdy konnej od podstaw, natomiast bardziej zaawansowani jeźdźcy mogą doskonalić swe umiejętności jeździeckie pod okiem instruktorów zarówno w kierunku rekreacji, jak i sportu. Zajęcia prowadzone są przez cały rok niezależnie od warunków atmosferycznych.
Ponadto osoby samodzielnie jeżdżące mogą zwiedzać okoliczne lasy, poznawać okolice Głębokiego, czy też szczecińskiej Gubałówki z końskiego grzbietu. Oprócz koni rekreacyjnych znajdują się tutaj konie prywatne, których właściciele wynajmują boks dla swojego zwierzęcia. Właściciele prywatnych koni mają tutaj dogodne warunki do treningu, niezależnie od pory roku(oprócz wspomnianej wcześniej krytej hali, dysponujemy także pokaźnych rozmiarów parkurem). Konie i klienci korzystający z usług AOJ znajdują się pod troskliwą, całoroczną opieką wykwalifikowanej kadry. Ośrodek jest cały czas otwarty na współprace i dodatkowo organizuje ogniska, urodziny oraz inne imprezy okolicznościowe. Dla małych dzieci istnieje możliwość oprowadzanek konnych po lesie.

Dodatkową atrakcją mogą być organizowane w okresie wiosennym i letnim zawody sportowe w skokach przez przeszkody Nad bezpieczeństwem wszystkich czuwa szczecińska policja konna, która stacjonuje na terenie ośrodka.

AOJ jest placówką Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie i dlatego można spotkać tutaj studentów z ZUT-u. Pomagają oni w codziennym życiu ośrodka, dbaniu o jego wygląd, jak i organizacji zawodów jeździeckich. Wszystko to sprawia, że Akademicki Ośrodek Jeździecki jest jedną z najatrakcyjniej położonych stadnin w obrębie Szczecina zapewniającą aktywny wypoczynek jak i miłe spędzenie czasu w towarzystwie koni dla całych rodzin.